Laboratorium Przyszłości: Tworzenie, Projektowanie i Kodowanie

W Laboratorium przyszłości uczniowie nie tylko uczą się z książek, ale również praktycznie eksplorują świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Jednym z najbardziej ekscytujących zajęć jest budowanie robotów Q-Scout Robobloq, projektowanie modeli 3D w aplikacji Tinkercad, kodowanie oraz tworzenie innowacyjnych konstrukcji z klocków Korbo.

Budowanie Robotów Q-Scout Robobloq:

Uczniowie zaczęli swoją przygodę z robotyką od składania własnych robotów Q-Scout Robobloq. Podczas tego procesu, uczyli się o mechanice i elektronice, a także podstawach robotyki. Gdy zbudowali swoje modele, przeszli od nauki programowania do świetnej zabawy. Uczyli się podstawowych funkcji, takich jak poruszanie się, wykrywanie przeszkód i reagowanie na bodźce otoczenia. To bardzo ekscytujące i edukacyjne doświadczenie dla młodych inżynierów!

Projektowanie Modeli 3D w Tinkercad:

Następnym krokiem w ich przygodzie było projektowanie modeli 3D za pomocą aplikacji Tinkercad. Tam mogli rozwijać swoją kreatywność, tworząc różne przedmioty od prostych kształtów do bardziej skomplikowanych modeli. Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi, nawet najmłodsi uczniowie mogą z łatwością tworzyć swoje projekty. To świetny sposób na naukę myślenia przestrzennego i skupienia się na detalach.

Drukowanie Modeli z Tinkercada na Drukarkach 3D:

Gdy ich projekty w Tinkercadzie były gotowe, uczniowie mogli je wydrukować przy użyciu drukarek 3D. To fascynujące doświadczenie, które pozwoliło im zobaczyć swoje projekty stające się rzeczywistością. Mogli zobaczyć, jak ich koncepcje z aplikacji Tinkercad przeniosły się do fizycznego świata w postaci trójwymiarowych obiektów.

Budowanie Konstrukcji z Klocków Korbo:

Oprócz robotyki, projektowania 3D i kodowania, uczniowie mieli także możliwość budowania różnych konstrukcji z klocków Korbo. Te klocki pozwalają na tworzenie różnorodnych form i struktur, co rozwija umiejętności projektowania, budowania i współpracy w zespole.

Kreatywne Sposoby na Zabawę z Długopisem 3D:

A to nie koniec, na zajęciach  użyli długopisów 3D do wyrażania swojej kreatywności. Tworzenie trójwymiarowych rysunków i projektów za pomocą długopisów 3D to świetny sposób na eksperymentowanie z nowymi technologiami i rozwijanie zdolności artystycznych.

W laboratorium przyszłości nauka staje się przygodą pełną odkryć i eksploracji. Dzięki zintegrowaniu różnych dziedzin nauki i technologii, uczniowie rozwijają swoje umiejętności i kreatywność, przygotowując się do wyzwań przyszłości.