MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Eliminacje gminne ogólnopolskiego konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom odbyły się 15.03.2024 roku w naszej szkole. W konkursie oprócz naszych uczniów uczestniczyli uczniowie SP 2 Kamieniec Ząbkowicki. Łącznie w konkursie uczestniczyło 19 uczniów.

Turniej prowadzili strażacy : mł. bryg. mgr inż. Jarosław Łuczak  (OSP 1 Kamieniec Ząbkowicki  i Klaudia Rzepa (OSP Doboszowice).  Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych –  I grupa - uczniowie klas 1-4. II grupa – uczniowie klas 5-8. W każdej kategorii pierwszych trzech uczniów uzyskało prawo startu w finale powiatowym, który odbędzie się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. Oprócz prawa startu w kolejnym etapie konkursu uczniowie rywalizowali o cenne nagrody: smartfony, głośniki bezprzewodowe i słuchawki. Nagrody ufundował Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Pan Marcin Czerniec, który dokonał także ceremonii dekoracji zwycięzców.  Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem naszej szkoły był Bartosz Przybylski, który zajął 2 miejsce w kategorii uczniów klas 5-8. Gratulujemy Bartkowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu za wiedzę jaką zdobyli z zakresu pożarnictwa.

Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa I : Kubień Kalina, Gutowski Filip, Niemiec Maciej, Sopuch Janek, Komańska Zuzanna.

Grupa II: Przybylski Bartosz, Staniak Hubert, Placek Hubert, Rawski Marcel.