Święto Konstytucji

Święto Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce, upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja, która wprowadzała nowoczesne zasady prawne i polityczne. Święto to jest symbolem patriotyzmu i przypomnieniem o ważnych wartościach, takich jak wolność, demokracja i solidarność społeczna.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Obecność i zaangażowanie w tak ważnym wydarzeniu narodowym są dowodem na to, że młode pokolenie z szacunkiem odnosi się do historii i tradycji naszego kraju. Wasza postawa i godne reprezentowanie naszej szkoły to powód do dumy dla nauczycieli, rodziców  i całej społeczności. Dziękujemy Wam za to, że nieśliście sztandar z takim honorem i przyczyniliście się do godnego uczczenia tego wyjątkowego dnia.

Lidia Jagoda