ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Okazji do świętowania w naszym przedszkolu nie brakuje. Oprócz tradycyjnych świąt narodowych czy  rodzinnych, celebrujemy także dni nietypowe. I właśnie dzień 16  lutego był kolejną okazją do zabawy i radości przedszkolaków. W tym dniu wszystkie dzieci włączyły się w obchody Światowego Dnia Kota, który przypada 17 lutego.

Podczas zajęć nasze przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami, sposobami pielęgnacji kotów oraz słuchały bajek i opowiadań, gdzie bohaterami były te domowe zwierzęta. Nie mogło zabraknąć też wesołych „kocich zabaw”, malowania twarzy  oraz prac plastycznych których bohaterami były oczywiście koty. W tym dniu dużo dzieci przyniosło ze sobą do przedszkola swoje pluszowe kotki.

Ten dzień był pełen wrażeń i wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Ale celem obchodów tego dnia było również podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los bezdomnych i porzuconych zwierząt. KOT to zwierzę uwielbiane i hodowane na całym świecie. To zaraz obok psów ulubiony towarzysz człowieka . Dzień Kota podkreśla, jak ważni są pupile dla ich właścicieli. A dla wszystkich którzy kota nie mają jest okazją żeby  zastanowić się jak można pomóc kotom.

Jak zwykle w naszym przedszkolu świetną zabawę połączyliśmy z edukacją.